۱۳۹۹/۰۴/۳۱

برای مراجعه به بانک ها، صندوق های قرض الحسنه، دفاتر پیشخوان، مراکز بیمه و ... در زمان شیوع ویروس کرونا چه نکاتی را رعایت کنیم؟

برای مراجعه به بانک ها، صندوق های قرض الحسنه، دفاتر پیشخوان، مراکز بیمه و ...  در زمان شیوع ویروس کرونا چه نکاتی را رعایت کنیم؟

برای مشاهده تصویر کلیک کنیدمقدمه

با توجه به آخرین اطلاعات، راه های انتقال ویروس کرونا از انسان به انسان از طریق سرفه، عطسه، تخلیه ترشحات بینی و دهان است. این ویروس می تواند تا فاصله 2 متری از طریق سرفه یا عطسه منتقل شود. راه دیگر انتقال، تماس دست ها با محیط و سطوح آلوده به ویروس مانند تجهیزات، دستگیره درب ها، میز و صندلی، شیرآلات، نرده پله ها، پریز و کلیدهای برق و کلیه وسایلی که به طور عمومی و مشترک استفاده می شود (اسکناس، اسناد و مدارک دست به دست شده و نظایر آن). بنابراین حائز اهمیت است پس از تماس با هر فرد یا اشیای مشکوک، دست و صورت خود را با آب و صابون شستشو دهید.

شواهد موجود در زمینه پاسخ به سوال 

هنگام مراجعه به بانک ها، صندوق های قرض الحسنه، دفاتر پیشخوان، مراکز بیمه و ...  نکات زیر را رعایت کنید:
-    فاصله تا 2 متر جهت پیشگیری از بروز بیماری رعایت شود؛ 
-    شستن مرتب دستها با آب و صابون و یا استفاده از مواد ضدعفونی کننده بر پایه الکل؛ 
-    استفاده از وسایل حفاظت شخصی از جمله ماسک و دستکش 
-    استفاده از دستمال کاغذی هنگام عطسه یا سرفه کردن (در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج موقع سرفه و عطسه استفاده کنید)؛ 
-    عدم تماس دست ها با چشم، بینی و دهان؛
-    عدم استفاده از خودکار مشترک برای مراجعین (استفاده از خودکار شخصی)
-    از حضور و توقف در محل های کاری پر ازدحام و شلوغ که ممکن است مواجهه با ویروس کرونا وجود داشته باشد دوری شود.
-    برای تماس با دکمه های آسانسور، از دستمال کاغذی یا دستکش استفاده شود؛ 
-    عدم استعمال دخانیات در حین کار و حتی محوطه بانک ها؛ 

نتیجه‌گیری

در هنگام مراجعه به به بانک ها، صندوق های قرض الحسنه، دفاتر پیشخوان، مراکز بیمه و ...  در زمان شیوع ویروس کرونا، جهت حفظ سلامتی خود و دیگران و جلوگیری از انتشار ویروس و قطع زنجیره ی انتقال آن باید بهداشت فردی، شستشوی دست با آب و صابون یا ضدعفونی کردن آنها با الکل، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت کرده و به تدابیر و توصیه ها عمل کنیم.

منابع

 

  1. http://corona.behdasht.gov.ir/files/site1/files/banks.pdf
  2. http://corona.behdasht.gov.ir/files/site1/files/busyjobs.pdf
  3. https://behdasht.gov.ir/inc/ajax.ashx?action=download&id=f0cbb3c0-c557-4217-9711-6131af949981&md5=9502FCB7A80F01F568B4CC83D97211CC