۱۳۹۸/۱۲/۱۸

راهنمای کاربرد منطقی وسایل حفاظت فردی در برابر ویروس کرونای 2019 برای تیم های پاسخ سریع

به منظور مقابله با ابتلا به بیماری کووید-19، سازمان‌ها و مراکز مختلفی رویکردهای پیشگیرانه متعددی در خصوص نوع وسایل حفاظت فردی ارائه توصیه کرده اند. سازمان جهانی بهداشت (WHO) با رصد لحظه ای شواهد معتبر علمی، دائماً در حال به روز رسانی توصیه ها و اقدامات بهداشتی برای مقابله با انتشار این بیماری می‌باشد. بنظر می‌رسد رهنمودهای سازمان جهانی بهداشت متناسب با شرایط اغلب کشورها و سایر جنبه‌های مدیریتی تهیه و توزیع لوازم و تجهیزات پیشگیرانه ارائه شده است. 
در آخرین راهنمای منتشر شده توسط سازمان جهانی بهداشت (هشتم اسفندماه) که توسط پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران و موسسه ملی تحقیقات سلامت ترجمه شده، نوع وسایل حفاظت فردی یا رویکرد توصیه شده در برابر ویروس کرونای 2019
برای تیم‌های پاسخ سریع ارائه گردیده است.
در این راهنما، نوع وسایل حفاظت فردی یا رویکرد توصیه شده در برابر ویروس کرونای 2019 برای افرادی که در
تیم‌های پاسخ سریع فعالیت می‌کنند ارائه شده است. بنابراین محل یا محیط هدف این راهنما، همه محل‌هایی که این تیم در آن فعالیت می‌کند است و مخاطبین آن بازرسین تیم پاسخ سریع که فعالیت‌هایی از قبیل مصاحبه یا تماس با افراد مشکوک یا مبتلا به بیماری کووید-19 را انجام می‌دهند می‌باشند.
از عموم مردم و دست اندرکاران حوزه سلامت کشور درخواست داریم ضمن عمل دقیق به مفاد این راهنما، در انتشار آن به دیگران بکوشند.
برای دریافت فایل
اینجا کلیک نمایید.