۱۳۹۹/۰۸/۱۷

آیا افرادی که در منزل از بیماران مبتلا به کووید 19 مراقبت می‌‌کنند، به انجام آزمایش یا قرنطینه نیاز دارند؟

آیا افرادی که در منزل از بیماران مبتلا به کووید 19 مراقبت می‌‌کنند، به انجام آزمایش یا قرنطینه نیاز دارند؟

برای مشاهده تصویر کلیک کنیدمقدمه

بسیاری از بیماران مبتلا به کووید 19 نیاز به بستری شدن در بیمارستان‌ها ندارند و در منزل خود قرنطینه می‌شوند. در این شرایط معمولا اعضای خانواده به پرستاری و مراقبت از فرد بیمار می‌پردازند. این مراقبین باید بسیاری از تدابیر حفاظتی و پیشگیری‌کننده از ابتلا به کووید 19 را رعایت کنند. اما آیا لازم است پس از اتمام دوره‌ی بیماری فرد مبتلا، این مراقبین نیز آزمایش تشخیص بیماری بدهند یا قرنطینه شوند؟

شواهد موجود در زمینه پاسخ به سوال 

توصیه شده است همه اعضای خانواده که از بیماران در خانه مراقبت کرده یا در تماس نزدیک با وی بوده اند، از شروع علایم فرد بیمار تا 14روز بعد از آن، در خانه بمانند و مراقب علائم بیماری در خود باشند. اگر این افراد، احساس بیماری کردند و علائمی شبیه کووید 19 داشتند در صورت صلاحدید پزشک، آزمایش بدهند. همچنین بر اساس توصیه ی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، درصورت مراقبت از فرد مبتلا به این بیماری، لازم است حداقل به مدت دو هفته، افراد در خانه قرنطینه شوند و در صورت بروز هرگونه علامت آزمایش بدهند. 

نتیجه‌گیری

افرادی که از مبتلایان به کووید 19در منزل مراقبت و پرستاری می‌کنند، لازم است ضمن رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری برای مراقبت از فرد بیمار، حداقل تا 14 روز قرنطینه شوند و در صورت مشاهده‌ی علائم بیماری با مراجعه به مراکز تعیین شده و بعد از انجام بررسی‌های لازم توسط پزشک در صورت نیاز آزمایش دهند.

منابع

 

 

  1. https://www.nhsinform.scot/illnesses-and-conditions/infections-and-poisoning/coronavirus-covid-19/test-and-protect/coronavirus-covid-19-guidance-for-households-with-possible-coronavirus-infection
  2. https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/if-you-are-sick/care-for-someone.html
  3. https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/if-you-are-sick/quarantine.html